Swiss Gateway to International Business – sesja wyjazdowa studentów EMBA do Uniwersytetu Neuchatel w Szwajcarii

W dniach 15-19 maja 2024 roku studenci programu Executive MBA Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe w ramach modułu Swiss Gateway to International Business do Université de Neuchâtel w Szwajcarii.

Studenci mieli możliwość uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez profesorów Uniwersytetu Neuchâtel, którzy dzielili się tajnikami szwajcarskiej historii sukcesu: kultury, wartości i polityki. Jednym z najważniejszych punktów programu była wizyta w firmie BMS Bristol Myers Squibb – globalnej firmie biofarmaceutycznej, która jako pierwsza wprowadziła nowoczesną immunoterapię w leczeniu nowotworów. Spotkanie z Reto Randegger – Dyrektorem Generalnym oddziału w Szwajcarii były doskonałą okazją do zadawania pytań i zdobywania cennych praktycznych informacji.

Wizyta w Neuchâtel nie ograniczała się jednak tylko do zajęć akademickich i wizyty w firmie. Organizatorzy zadbali także o to, aby studenci mogli poznać kulturę i historię regionu. Zorganizowano wycieczkę do stolicy szwajcarskiego sera Gruyère oraz po malowniczej okolicy miasteczka i jeziora Neuchâtel. Wieczorne spotkania integracyjne umożliwiły nawiązanie bliższych relacji między uczestnikami wyjazdu oraz wymianę doświadczeń w mniej formalnej atmosferze, pozwalającej jednocześnie na okrywanie lokalnych i sezonowych smaków.

Wyjazd zakończyła uroczysta kolacja w Hotelu DuPeyrou. W tych niecodziennych okolicznościach świętowano nie tylko partnerstwo między uczelniami, ale także niezwykłe zaangażowanie Studentów Programu EMBA w przygotowane w ramach modułu Swiss Gatway to International Business projekty. Wieczór zakończyły przemówienia władz Uniwersytetu w Neuchâtel – prof. Jean-Marie Grether, autorki modułu Prof. Dr. Kasi Jagodzinskiej oraz Dyrektor Programu EMBA Prof. Mai Kiby-Janiak, którzy podkreślili znaczenie międzynarodowej współpracy akademickiej.

W trakcie wieczoru odbyły się również liczne rozmowy na temat przyszłości edukacji i biznesu, co pozwoliło studentom na wymianę poglądów i doświadczeń. Wspólne doświadczenia z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju kariery zawodowej uczestników Programu EMBA oraz wzmocnią współpracę między uczelniami.

Wizyta w Szwajcarii była nie tylko cenną lekcją biznesu i zarządzania, ale także niezapomnianą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia